Vásárlói tájékoztató DD Step
A lábbelin lévő jelképes (piktogram) vásárlói tájékoztatót az alábbiak szerint kell értelmezni:
Lábbeli alkatrész | Jelkép (piktogram)
A lábbeli főbb részeihez felhasznált anyagok jelölése:
2.Tisztítási, ápolási tanácsok
A tisztítás és rendszeres ápolás a lábbelik rendeltetésszerű használatának részét képezik, ezért szeretnénk néhány praktikus tanáccsal ezt elősegíteni.
Felsőrész
Talp
Bélés
Előfordul, főleg nyári modelleknél, hogy a lábbelit nem bélelik, illetve egyes bélések esetében, hogy az ilyen termék a zoknin, vagy harisnyán elszíneződést okozhatnak. Ez a probléma nagyban csökkenthető a lábbeli rendszeres váltogatásával, illetve pihentetésével, mely a használat során fokozatosan meg is szűnhet. Javasoljuk a bélés színéhez megfelelő színű harisnya, illetve zokni használatát.
FIGYELEM! A természetes bőr felsőrésszel és varrott alsórész-összeerősítésű gyártási technológiával készült lábbeli vízállóságot nem biztosít.
3. A lábbeli használhatósága, rendeltetése (vagyis mikor mit viseljünk)
Ön valószínűleg leggyakrabban az úgynevezett általános használatú utcai lábbeliket viseli, melyeket az alábbiak szerint csoportosítottunk:
Tavaszi-őszi lábbelik: olyan lábbelik, amelyek a téli időjárási feltételek kivételéve főként a tavaszi és az őszi időszakban rendszeres tartós viseletre alkalmasak.
Téli lábbelik: olyan lábbelik, amelyek anyagösszetételük és szerkezetük alapján a téli időszakban rendszeres és tartós viseletre alkalmasak.
Nyári lábbelik: olyan lábbelik, amelyek anyagösszetételük és szerkezetük alapján a nyári időszakban rendszeres és tartós viseletre alkalmasak.
További típusok:
Alkalmi lábbelik: olyan lábbelik, amelyek viselete alkalmanként, rövid időre korlátozódik, és amelyek főleg divat és tetszetőségi követelményeket elégítenek ki. Kíméletes használatot igényelnek, mert felhasznált anyagaik különösen finomak, speciálisak. Fontos: ide soroljuk a bőrtalpú cipőket is, melyek nem vízállóak.
Vászon lábbelik: olyan lábbelik, amelyek viselése nyáron és kizárólag száraz időjárás esetén ajánlott. Ezen cipők nem vízállóak.
Szabadidő és sportos lábbelik: olyan anyag-összetételű és felsőrész kialakítású lábbelik, melyek az aktív testmozgásra, illetve rövid ideig tartó aktív sportolásra alkalmasak, illetve az adott mozgás követelményeinek alkalmi jelleggel felelnek meg. A sportcipők egy-egy adott sportág elvárásainak figyelembevételével kialakított modellek, amelyek kizárólag az adott célnak megfelelően és helyen használhatóak rendeltetésszerűen (pl.: jogging, tenisz, aerobik, terem, stb.). Ezen lábbelik rendszeres, egész napos használatát és különösen utcai viseletét nem javasoljuk!
Papucsok, házi cipők: olyan lábbelik, melyek kizárólag alkalmi jelleggel és csak otthoni (lakás) viseletre alkalmasak.
4. Viselési tanácsok
- Vásárláskor mind a bal-, mind a jobblábas cipőt próbáljuk fel. A szűk, vagy a bő lábbeli nem csak kényelmetlen, hanem idő előtt formáját veszítheti.
- A lábbelit, ha fűzős teljesen kifűzött állapotban, ha csatos teljesen kicsatoltan, ha zipzáras tökéletesen lehúzott zipzárral, cipőkanál segítségével vegyük fel, és ugyanilyen módon vegyük le. A viselés során a lábbelit megfelelően rögzítsük (pl.: fűzzük be, húzzuk fel a zárat, stb.). A fentiek be nem tartása esetén a cipő károsodhat, az ebből eredő hibákért nem vállalunk felelősséget.
- Az időjárásnak megfelelő lábbelit viseljünk, nem csak a magunk, hanem a cipő érdekében is.
- Használat után gondosan sámfázzuk ki, vagy papírral tömjük ki a fejrészt, a talpbetétet - amennyiben van - vegyük ki.
- Ha a lábbelije átnedvesedett, tartsa be az előbbi tanácsot. A szárítást mindig szobahőmérsékleten és kíméletesen végezzük. Ne tegye a cipőjét fűtőtest vagy sugárzó hőforrás közelébe, mert az maradandó károsodást okozhat.
- A lakk vagy zártfejű-, műbőr felsőrészű csizma, illetve cipő elsősorban utcai viselet, de lehetőleg ne viseljük egész nap. Egész napos hordása egészségügyi okokból sem ajánlatos. Ha van rá lehetőségünk (munkahely, otthon, stb.) cseréljük át.
- A bőrtalp hajlamos az átnedvesedésre. A neves talpú cipő huzamosabb viselete egészségtelen. Újbóli használat előtt győződjön meg a talp megszáradásáról. Az átnedvesedett lábbelit soha ne helyezzük műanyag padlóra. Ajánlatos a cipőket farácson szárítani.
- A lábbeli húzószárát ne erőltessük, inkább parafinnal, vagy gyertyadarabbal kenjük meg, hogy könnyebben működjön.
- Ha a lábbelin kisebb hiba keletkezett, azonnal javíttassuk meg, megakadályozva ezzel is a további romlást.
- A lábbelit óvjuk az éles, hegyes tárgyaktól, az ütközés, karcolás, súrlódás maradandó nyomot hagyhat a felületen.
- Minden bőrbélés színétől függően a zoknit vagy harisnyát elszínezheti. A színezett természetes bőr bélések előállításánál a felhasznált cserzőanyag nem tartalmaz krómot és egyéb, egészségre káros anyagokat. Emiatt időnként előfordulhat, hogy a zoknit elszínezheti. Ez nem tekinthető gyártási hibának, a cipő maradéktalanul használható.
Az elszíneződés ellen sokat tud segíteni, ha a gyermek pamut zoknit/harisnyát visel. Nem érdemes egész nap cipőben lennie, a lábnak szellőznie kell. Az izzadás is elősegítheti a bőr színének kopását. - Ne várjuk meg, amíg a lábbeli sarka, talpa teljesen lekopik, javításáról idejekorán gondoskodni kell!
Forgalmazó: Agas Footwear Kft.
1144, Budapest, Egyenes utca 6.
VTSZ: 6403
https://www.ddstep.hu/